Hakkımızda Hakkımızda

Temelleri 1977 yılında Duran ZORLU ve oğulları tarafından atılan ve ticari hayattaki başarılı serüvenine 20 m2’ lik bir dükkanda başlamış olan Zorlu Grup, Aile Şirketi statüsünde kurulmuş olup, kurulduğu günden itibaren disiplinli, planlı ve sistematik çalışması ve zoru başarma azmi sayesinde bugün, inşaat sektörünün en kapsamlı ve en dinamik kuruluşu haline gelmiştir. Aynı zamanda kurumsallaşma sürecini de tamamlayarak ülke çapında kurumsallaşmış sayılı firmalar arasındaki yerini almıştır.

Başlangıçtan bu yana “Daha çok üretmek ve daha fazla çalışan istihdam etmek için kazancını tekrar yatırıma dönüştürme” anlayışıyla hareket eden Zorlu Grup; yapı malzemeleri satışı ile başlayan faaliyetine bugün sayıları 40’ a ulaşan ana bayilikler statüsünü dahil etmiş, imalata yönelerek bu yönde büyük yatırımlar yapmış (hazır beton, taş ocağı, bims vs. üretimi), nakliyat ve yapı inşası alanındaki başarılı çalışmaları ile faaliyet alanını oldukça genişletmiştir. Yeni proje üretimi ve üretilen projelerle ilgili Ar–Ge çalışmalarını ise aralıksız sürdürmektedir.

Zorlu Grup; ticari faaliyet sürecinin her döneminde günün teknolojik gelişimlerine adapte olma yeteneği, rekabet gücü, çözüm üretme potansiyeli, profesyonel ekibi, sağlam finans yapısı sayesinde hızla büyüyen ve gelişen bir şirketler topluluğu olarak, istikrarlı bir şekilde bu rotasına devam edecektir.