Tarihçe Tarihçe

Tarihçe

Bugün Zorlu Grup olarak adından söz ettiren firmamız, babamız Duran ZORLU tarafından 1977 yılında kurulan “Zorlu Cam Ticaret” olarak 20 metrekarelik bir dükkanda ticari faaliyetine başlamış ve 1990’lı yıllara kadar da bu şekilde faaliyetine devam etmiştir. Babamızın yaktığı bu meşaleyi ondan devralan bizler, cam sektörü dışında başka ticari alanlara da yönelerek Zorlu Grup içerisinde yer alan Zorlu Metal Plastik Tarım ve Gıda Mad. İml. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ ni Aile Şirketimiz olarak kurduk. İnşaat sektöründe yapı malzemeleri satışına başladık. Böylece ‘’dürüstlük ve güven ‘’ilkelerini ön planda tutarak ve geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimize ‘’kaliteyi’’ sunarak inşaat sektöründeki yerimizi aldık. Bugün ise, bünyemizde yer alan 40’ a yakın ana bayilikler statüsü ile oluşturduğumuz geniş satış ağı sayesinde satış öncesi, satış ve satış sonrasını kapsayan süreçte müşterilerimizin ihtiyacı ve memnuniyetini ilke edinerek hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz.

Diğer taraftan daima geleceğe bakma ve kapsamını genişletme stratejisi ile hareket etmeyi ilke edinen firmamız, inşaat sektöründe tek yönlü faaliyetle sınırlı kalmak yerine sektörün tüm alanlarına odaklanma ve bu şekilde farklılaşma hedefini içeren projesini başarıyla uygulamış ve uygulamaya da devam etmektedir. Bu proje çerçevesinde Zorlu Grup bünyesinde Zorlu Hazır Beton, Madencilik ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. kurulmuş, böylece bir taraftan malzeme satışı ve dağıtımı faaliyetleri devam ederken, diğer taraftan imalata yönelik ilk adım atılarak 2005 yılında Zorlu Hazır Beton Ereğli Tesisi kurulmuştur. Zorlu Hazır Beton ise bugün, sektöründe lider marka haline gelmiştir. Sahip olduğu son model teknolojik tesis, santral, transmikser, pompa ve 40’ a yakın araç ve iş makinesi parkı ve uzman kadrosu ile yılda 250.000 metreküp hazır beton üretimi kapasitesine ulaşmıştır. 

Zorlu Grup, büyüme ve yatırım planı çerçevesinde, sunduğu nitelikli ve ayrıcalıklı ürün ve hizmetleri daha geniş kitlelere ulaştırmak adına 2007 yılında Zorlu Hazır Beton Karapınar Tesisi’ ni faaliyete geçirmiştir. Karapınar’ da da aynı hizmet ve kalite anlayışıyla bölgenin tercih edilen markası haline gelmiştir. Zorlu Hazır Beton kurulduğu günden bu yana bölgemizin sayılı inşaat projelerinde tercih edilmiş olmanın ve hazır beton sektörünün gelişimine yapmış olduğu katkıların haklı gururunu yaşamaktadır.

 Zorlu Grup, yatırıma olan inancı ile 2010 yılında yapı inşası faaliyetine yönelmiş ve böylece Zorlu İnşaat kurulmuştur. Bir yandan grubun entegrasyon ihtiyacını karşılarken diğer yandan geniş müşteri portföyüne hizmet sunan Zorlu İnşaat, kısa zamanda yapı inşası alanında da büyük projelere imza atmıştır.

Karapınar’ da modern ve teknolojik bir tesis olarak faaliyete geçirilmiş olan BİMS tesisi, yine Zorlu Grup bünyesinde 2013 yılında kurulmuş ve böylece bölgede önemli bir ürün ve pazar açığı kapatılmıştır.

Zorlu Hazır Beton Ulukışla Tesisi, her gün yatırımlarına bir yenisini ekleyen Zorlu Grup’un, yapım aşamalarını tamamladığı ve 2014 yılı içerisinde faaliyete geçireceği bir tesis olup, büyümeye ve yatırımlarına devam edeceğinin de göstergesidir. 

ZORLU GRUP; bireysel olarak başlanılan ticari faaliyetin kurumsal faaliyete dönüştürülmesine somut ve çarpıcı bir örnek teşkil eden; profesyonel yönetime sahip, sağlam, istikrarlı, ilkeli, güven veren; saygın, büyük ve güçlü bir kuruluş olarak 120’ ye yakın çalışanı ve geniş müşteri portföyü ile birlikte yoluna devam etmektedir.